CCV Pardubice


Datové schránky v praxi - webinář

 Kód akce: 0122111 
 Název akce: Datové schránky v praxi - webinář 
 Termín konání: 15. 2021 od 08:00 
 Rozsah akce: 4 vyučovací hodiny
 Místo konání: On-line forma 
 Popis spojení:  
 Stručný obsah:  Seminář bude realizován formou webináře. Bude rozdělen na 2 bloky po 90 minutách s 1 hodinovou přestávkou. 1 BLOK: - platná legislativa v oblasti datových schránek; - co je datová schránka, k čemu slouží, čím se řídí její provoz; - informační zdroje; - druhy certifikátů a jejich použití při elektronické komunikaci; - tvorba dokumentů ve formátu pdf a jejich elektronické podepisování; - způsoby vstupu do datové schránky, kdo může vstupovat do datové schránky, bezpečnější přístup do datové schránky; - znepřístupnění/zrušení datové schránky 2 BLOK: - zneplatnění a vydání nových přístupových údajů; - funkcionality datové schránky a jejich nastavení; - doručování dokumentů; - datová zpráva a její možné stavy; - poštovní datová zpráva; - výhody/nevýhody/omezení datové schránky; - autorizovaná konverze dokumentů; - správní delikty, vazba na správní řád, vazba datové schránky a elektronické spisové služby; - povinná elektronická komunikace s ČSSZ od 1. 1. 2015; - praktická práce se zkušební datovou schránkou; - aktuality k datu konání semináře 
 Doporučeno pro: ředitele a zástupce všech typů škol a školských zařízení  
 Lektor: Ing. RNDr. Eva Urbanová,
 
 Garant: Leona Mašková 
 Účastnický poplatek: 1000 Kč 
 Tematická náplň: Seminář bude realizován formou webináře. Bude rozdělen na 2 bloky po 90 minutách s 1 hodinovou přestávkou. 1 BLOK: - platná legislativa v oblasti datových schránek; - co je datová schránka, k čemu slouží, čím se řídí její provoz; - informační zdroje; - druhy certifikátů a jejich použití při elektronické komunikaci; - tvorba dokumentů ve formátu pdf a jejich elektronické podepisování; - způsoby vstupu do datové schránky, kdo může vstupovat do datové schránky, bezpečnější přístup do datové schránky; - znepřístupnění/zrušení datové schránky 2 BLOK: - zneplatnění a vydání nových přístupových údajů; - funkcionality datové schránky a jejich nastavení; - doručování dokumentů; - datová zpráva a její možné stavy; - poštovní datová zpráva; - výhody/nevýhody/omezení datové schránky; - autorizovaná konverze dokumentů; - správní delikty, vazba na správní řád, vazba datové schránky a elektronické spisové služby; - povinná elektronická komunikace s ČSSZ od 1. 1. 2015; - praktická práce se zkušební datovou schránkou; - aktuality k datu konání semináře. Seznámení účastníků semináře s problematikou elektronické komunikace nejen s úřady, se zaměřením na praktickou práci s datovou schránkou a e-mailovou komunikaci, včetně elektronického podepisování dokumentů. V průběhu celého semináře bude probíraná teorie spojena s praktickými ukázkami v prostředí zkušební datové schránky.  
 Poznámka: Proběhne formou webináře v časech: 8:00-9:30 hod., 10:00-11:30 hod. V případě účasti na webináři je odkaz k připojení určen POUZE přihlášenému účastníkovi a je vázán na úhradu účastnického poplatku. Ředitel školy, školského zařízení a účastník se zavazují, že zajistí, aby přenos webináře nebyl veřejný a byla tak zajištěna autorská práva přednášejících. 
Návrat na předchozí stránku Akce zrušenaPDF pozvánka