CCV Pardubice


Vývoj dětské kresby-webinář

 Kód akce: 1667111 
 Název akce: Vývoj dětské kresby-webinář 
 Termín konání: 14. 2021 od 07:30 
 Rozsah akce: 5 vyučovacích hodin
 Místo konání: on-line forma 
 Popis spojení:  
 Stručný obsah: - popis vývoje dětské kresby a srovnání s jednotlivými věkovými normami - vývoj znaků v dětské kresbě o ohledem na školní zralost - dětská kresba a dospělá kresba - vliv školy na vývoj kresby a dalších grafomotorických dovedností. - Jak se v kresbě dítěte projevuje to, že je neúspěšné, že se mu nedaří v učení. Sebevědomí dítěte a kresba, porucha ADHD a kresba, specifické poruchy učení a jejich odraz v dětské kresbě. Základní informace o tom, co by měl pedagog vědět, když dostává do rukou grafomotorické dětské výtvory.  
 Doporučeno pro: pedagogické pracovníky škol a školských zařízení 
 Lektor: PhDr. Jana Mervartová, dětský psycholog, Proximity, Ústí nad Orlicí
 
 Garant: Leona Mašková 
 Účastnický poplatek: 1000 Kč 
 Tematická náplň: - popis vývoje dětské kresby a srovnání s jednotlivými věkovými normami - vývoj znaků v dětské kresbě o ohledem na školní zralost - dětská kresba a dospělá kresba - vliv školy na vývoj kresby a dalších grafomotorických dovedností. - Jak se v kresbě dítěte projevuje to, že je neúspěšné, že se mu nedaří v učení. Sebevědomí dítěte a kresba, porucha ADHD a kresba, specifické poruchy učení a jejich odraz v dětské kresbě. Základní informace o tom, co by měl pedagog vědět, když dostává do rukou grafomotorické dětské výtvory. Cílem semináře je vybavit pedagogy základními informacemi o vývoji grafomotorických dovedností, když je vývoj dítěte jakkoliv komplikovaný. Součástí semináře je informace o významu ambidextrie, překřížené laterality, nezralosti kresby v době nástupu dítěte od školy a také možnosti, jak kompenzovat tyto vývojové nedostatky. 
 Poznámka: Proběhne formou webináře v časech: 7:30 - 9:00 hod., 9:30 - 11:00 hod., 11:30 - 12:15 hod. V případě účasti na webináři je odkaz k připojení určen POUZE přihlášenému účastníkovi a je vázán na úhradu účastnického poplatku. Ředitel školy, školského zařízení a účastník se zavazují, že zajistí, aby přenos webináře nebyl veřejný a byla tak zajištěna autorská práva přednášejících. 
Návrat na předchozí stránku Akce již proběhlaPDF pozvánka