CCV Pardubice


Jarní tvoření

 Kód akce: 1222431 
 Název akce: Jarní tvoření 
 Termín konání: 22. 2023 od 13:30 
 Rozsah akce: 5 vyučovacích hodin
 Místo konání: Špindlerova 1167, Ústí nad Orlicí 
 Popis spojení:  
 Stručný obsah: Praktická dílna zaměřena na kreativní využití tradičního svátku jako tématu pro tradiční i netradiční postupy, metody a formy práce v hodinách výtvarné výchovy, volnočasových aktivit, pracovních činností v MŠ a I. stupně ZŠ Tradiční svátek a příprava dekorací pro tento čas. Obsah : - využití různých materiálů - postupy při vytváření věnečků - technika vázání z březového proutí - technika omotávání vlnou, lýkem - technika jednoduchého drátování - technika stříhání, lepení - velikostní poměr dekorací - barevný soulad Plata, věnečky, ptáčci, slepičky, květiny  
 Doporučeno pro: učitele MŠ, 1. st. ZŠ, pedagogy volného času, vychovatele, učitele VV 
 Lektor: Mgr. Jana Matoušová, mistr florista
 
 Garant: Michaela Boková 
 Účastnický poplatek: 1200 Kč 
 Tematická náplň: Praktická dílna zaměřena na kreativní využití tradičního svátku jako tématu pro tradiční i netradiční postupy, metody a formy práce v hodinách výtvarné výchovy, volnočasových aktivit, pracovních činností v MŠ a I. stupně ZŠ Tradiční svátek a příprava dekorací pro tento čas. Obsah : - využití různých materiálů - postupy při vytváření věnečků - technika vázání z březového proutí - technika omotávání vlnou, lýkem - technika jednoduchého drátování - technika stříhání, lepení - velikostní poměr dekorací - barevný soulad Plata, věnečky, ptáčci, slepičky, květiny Cílem vzdělávacího programu je rozšířit pedagogické kompetence učitelů VV, pedagogů volného času, učitelek MŠ o další dovednosti a využití tohoto tématu ke vzdělávacím a výchovným cílům v souladu s RVP a vzdělávacími plány v MŠ. Cílem je i metodická podpora a praktická dílna pro zpracování tématu do osnov, mezipředmětové vztahy, průřezová témata, podpora postupného budování klíčových kompetencí.  
 Poznámka: Účastníci si donesou: 10x vejdunek, 6x skořápka, sáček mechu, 5x bříza-délka 1m, 2 velká plata od vajec, 1 menší slaměný věneček, karton 20x20cm,jednobarevná látka Š 15cm /0.5m, 15 větších knoflíků nebo korálků od jedné barvy,3x čtvrtka A4, lýko, vazačský drát, sil. Pistole + náboje, drobné květy. Nůžky, kleště. Vzdělávací program lze hradit z šablon OP JAK. 
Návrat na předchozí stránku Přihlásit PDF pozvánka