CCV Pardubice


Výtvarná tvorba s minimem výtvarných pomůcek

 Kód akce: 1219431 
 Název akce: Výtvarná tvorba s minimem výtvarných pomůcek 
 Termín konání: 30. 2022 od 09:00 
 Rozsah akce: 5 vyučovacích hodin
 Místo konání: Špindlerova 1167, Ústí nad Orlicí 
 Popis spojení:  
 Stručný obsah: Workshop bude změřený na využití běžných materiálů dostupných v domácnosti a přírodě ve výtvarné tvorbě. Ukážeme si jak netradičně využít předměty denní potřeby, nebo potraviny místo klasických výtvarných pomůcek. Náplní workshopu bude teoretická a praktická část. V teoretické části se budeme zabývat historií barev a pojmy: barva, barvivo a přírodní pigmenty. Definujeme si základní výtvarné techniky: kresba, malba, grafika, socha, objekt. Blíže se pak budeme věnovat výtvarné kresbě, perokresbě, lavírování, pomíjivému umění a landartu. Jednotlivé techniky budou demonstrovány názornou ukázkou a příkladem z dějin, či současného umění. Prezentace bude rozdělena do těchto témat: 1. přírodní barviva a vzorníky. 2. lavírování a perokresba rozpustnou kávou, 3. talíř místo plátna 4. Dvě variace kresby pomocí koření – falešná suchá jehla, 5. LandArt – jaro, léto, podzim, zima. Dostanete tak náměty na několik výtvarných lekcí pro různé věkové skupiny. Probereme možnosti zadání jak v prezenční výuce, tak v distanční výuce. Většina zadání je vhodná pro výuku v přírodě, nebo domácím prostředí, podobně se dají se aplikovati v učebně. Některá zadání si v praxi rovnou vyzkoušíme. Závěrem bude sdílení zkušeností a dalších námětů v tvorbě.  
 Doporučeno pro: učitele ZUŠ, ZŠ, pedagogy volného času, vychovatele škol a školských zařízení 
 Lektor: MgA. Soňa Valentová,
 
 Garant: Michaela Boková 
 Účastnický poplatek: 1200 Kč 
 Tematická náplň: Workshop bude změřený na využití běžných materiálů dostupných v domácnosti a přírodě ve výtvarné tvorbě. Ukážeme si jak netradičně využít předměty denní potřeby, nebo potraviny místo klasických výtvarných pomůcek. Náplní workshopu bude teoretická a praktická část. V teoretické části se budeme zabývat historií barev a pojmy: barva, barvivo a přírodní pigmenty. Definujeme si základní výtvarné techniky: kresba, malba, grafika, socha, objekt. Blíže se pak budeme věnovat výtvarné kresbě, perokresbě, lavírování, pomíjivému umění a landartu. Jednotlivé techniky budou demonstrovány názornou ukázkou a příkladem z dějin, či současného umění. Prezentace bude rozdělena do těchto témat: 1. přírodní barviva a vzorníky. 2. lavírování a perokresba rozpustnou kávou, 3. talíř místo plátna 4. Dvě variace kresby pomocí koření – falešná suchá jehla, 5. LandArt – jaro, léto, podzim, zima. Dostanete tak náměty na několik výtvarných lekcí pro různé věkové skupiny. Probereme možnosti zadání jak v prezenční výuce, tak v distanční výuce. Většina zadání je vhodná pro výuku v přírodě, nebo domácím prostředí, podobně se dají se aplikovati v učebně. Některá zadání si v praxi rovnou vyzkoušíme. Závěrem bude sdílení zkušeností a dalších námětů v tvorbě. Rozšířit kompetence pedagogů pro kreativní a rozvíjející strategie při práci s dětmi. Předat náměty na využití dostupných materiálů a pomůcek, hledat využití pro předměty kolem nás s důrazem na udržitelnost. 
 Poznámka: Účastníci si donesou: 4 tvrdé čtvrtky formátu A4, vlasové štětce, 3 kalíšky, čajovou lžičku, špendlík Vzdělávací program lze hradit ze šablon OP JAK. 
Návrat na předchozí stránku Akce již proběhlaPDF pozvánka